Bursa
Açık
12.4°
Başka Gazete
Selahattin Adıgüzeller
Selahattin Adıgüzeller
sadiguzeller@gmail.com

100 güldüren Şadi Bey!

2024.03.17 09:11 Son Güncellenme: 2024.03.17 09:11

Bu yerel seçimde CHP'lilerin en gözde ilçesi Nilüfer'di...

Mevcut Başkan Turgay Erdem'in yeniden aday gösterilmeyeceği sanki kalplerine doğmuş gibi tam 13 aday adayı başvurdu.

Fakat piyango içlerinden Şadi Özdemir'e çıktı!

Niye piyango çünkü Nilüfer'de seçimin favorisi CHP oldu son 25 yıldır...

Tabii şu gerçeği de unutmamalı!

Seçim sandıkta kazanılır, o yüzden hiçbir adayın garantisi yok!

Dün akşam da Şadi Bey'in projelerini dinledik...

Crowne Plaza Otel'deydi, tanıtım toplantısı...

Mustafa Bozbey'in belediye başkanlığı döneminde kullanılan "Gülümseyin Nilüfer'desiniz" sloganına, "Gülmek Nilüfer'e yakışıyor!" sloganını da eklemiş Özdemir...

Seçim şarkısının nakaratı da aynıydı...

Toplantının adını da;

"Cumhuriyetin İkinci 100 Yılında 100 Güldüren Projeler" koymuş...

Şadi Bey'i çok heyecanlı ve neşeli gördüm toplantıda...

Salonda seçim şarkısı çalarken sürekli parmaklarını çırpıyordu, "hadi" deseniz ellerini açıp oynayacaktı!

Konuşmasının başında bilişim sektöründen geldiğini hatırlattı...

Ve, "Dünyadaki gelişmeleri, teknolojinin kentlerde yarattığı dönüşümleri yakından takip ederek yeni yollar yapmaya, yeni yollar bulmaya, dertlere derman olmaya, acıları paylaşmaya, sevinçleri çoğaltmaya, yan yana durmaya, emekle, azimle, sevgiyle, heyecanla yapmaya, başarmaya, kazanmaya, hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz. 25 yıldır olduğu gibi..." diyerek, projelerini anlattı Özdemir...

Her yaş grubuna, özellikle gençler ve kadınlara yönelik sosyal, kültürel, sportif, ekonomik, turizm ve çevreci projelere ağırlık verdiği dikkat çekiyordu...

Çiftçiyi, emekliyi, engelli vatandaşları, can dostları da unutmamış...

Bir Nilüferli olarak benim en hoşuma giden, deprem lojistik merkezi ve deprem parkları projesi oldu...

Bu projeyi yalnız Nilüfer'de değil tüm ilçelerde hatta mahalle bazında ivedi olarak hayata geçirmeli...

Sonradan "fay canına" dememek için seçilecek bütün belediye başkan adaylarının en büyük mega ve vizyon projesi bu olmalı...

Fadıllı Mahallesi'ni Karacabey'in Eskikaraağaç'a alternatif leylek dostu köy yapma iddiası da var ama gerçekleştirmesi için balıkça Adem amcayla birlikte sadık dostu Yaren leyleği transfer etmesi şart...

Okul ve mahalle bostanları projesini de tuttum Şadi Bey'in...

Bir de sabun üretim okulu projesi çok dikkatimi çekti...

Ayvaköy'de yetişen ve bölgenin en önemli geçim kaynağı olan defne yaprağından sabun üreterek katma değerli bir ürün elde edilmesi hedefleniyor.

Defne sabunun saç çıkarttığını da söyleyince ilk siparişi verdim hemen...

Laf aramızda, bu sabun fabrikası projesi Nilüfer'de tutar, hele bir de defne yaprağı ile yetinmeyip, ilçenin imar rantına göz dikenler de ham madde olarak kullanılırsa, yok satar!